رویه های بازگرداندن کالا

 رویه بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار

 

رویه های بازگرداندن کالا 

 

کاربرانی که از سایت فروشگاه اینترنتی ژیوار خرید انجام می دهند، اگر قصد دارند به هر دلیلی کالای خریداری شده را مرجوع نمایند، می توانند به راحتی کالاهای خود را با روش های ارایه شده در ادامه مطلب به فروشگاه اینترنتی ژیوار مرجوع نمایند.

تمام تلاش تیم ژیوار بر این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست کاربران برسد. با این وجود ممکن است پس از خرید به هر دلیل تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار این امکان برای کاربران در نظر گرفته شده است که بتوانند با آسودگی خاطر و نهایتا طرف مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، برای بازگرداندن آن اقدام نمایند.

 

مراحل کاری پیش از اقدام به مرجوع نمودن کالا

پیش از هرگونه اقدامی، در ابتدا با کارشناسان پشتیبانی سایت ژیوار، با شماره های ثبت شده در سایت، تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با مرکز خدمات مشتریان ژیوار خودداری نمایید.

برای بازگرداندن کالا، کالای خریداری شده باید در کارتن بسته بندی اصلی خود و بدون هیچگونه آسیب به کالا یا بسته بندی، آماده گردد. همچنین کلیه لوازم جانبی و اقلام همراه کالا مانند کابل، کنترل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند، قطعات بسته بندی، قطعات نصب و ... می بایست همراه کالای اصلی ارسال گردد.

چسباندن یا نوشتن هرگونه توضیحات، آدرس و یا هر مورد دیگری بر روی کارتن یا بسته بندی اصلی و یا پاره و مخدوش شدن آن، امکان استفاده از ضمانت برگشت را ابطال خواهد نمود. در صورت نیاز می توانید توضیحات را در برگه ای جداگانه و یا پشت فاکتور خرید خود درج نموده و در کنار کالا ارسال نمایید.

 

رویه های بازگرداندن کالا - ثبت درخواست

در ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

 

رویه بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار

 

رویه‌های بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار

 

 سپس در قسمت سمت راست بر روی دگمه "درخواست ها" کلیک نمایید. 

 

رویه های بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار

 

سپس فرم باز شده را مطابق موارد ذیل پر نمایید

عنوان درخواست: در این قسمت عنوان در خواست خود را درج نمایید.

بخش: از منوی آبشاری موجود، "عودت کالا: را انتخاب نمایید.

پیوست: اگر عکس یا فایلی دارید که به مشکل کمک می کند در این قسمت بارگذاری نمایید.

توضیحات: در این قسمت شرح کاملی از علت مرجوعی کالای مورد نظر رو درج نمایید.

 

پس از تکمیل فرم، بر روی دگمه "ثبت درخواست" کلیک نمایید.

 

رویه بازگرداندن کالا در وب سایت فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار

 

پس از ثبت درخواست، همکاران ما در امور مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست شما پاسخ خواهند داد. برای پیگیری درخواست خود می توانید از همین طریق ورود به پروفایل کاربری و قسمت درخواست، پاسخ های خود را دریافت نموده و طبق دستور العمل ارایه شده از طرف همکاران ما، مراحل را جهت عودت کالای خریداری شده طی نمایید.

 

رویه های بازگرداندن کالا - مراحل کاری جهت برگشت وجه کالای مرجوعی شده

پس از آنکه کالای مرجوعی به دفتر فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار وارد گردید، کارشناسان ژیوار آن را مورد بررسی قرار خواهند داد تا از صحت و سلامت فیزیکی کالا و بسته بندی آن طبق روال ارایه شده اطمینان حاصل نمایند.

در صورتی که کالا از نظر صحت اقلام و سلامت فیزیکی مورد تایید قرار گرفت، کالای مرجوعی به انبار ژیوار ارسال خواهد شد، پس از تحویل کالا در انبار و ثبت رسید ورود کالا، درخواست پرداخت وجه کالای مرجوعی به واحد مالی ژیوار ارسال می گردد، سپس وجه فاکتور به حساب کیف پول شما در پروفایل کاربریتان عودت داده خواهد شد.

شما می توانید با وجه برگشتی نسبت به خرید کالای جایگزین اقدام نمایید، یا در صورت درخواست شخصی می توانید از طریق همان سامانه درخواست، تیکیت خود مبنی بر عودت وجه از کیف پول به حساب بانکی خود را به همکاران ما ارسال نمایید. ( کلیه مراحل شبیه مراحل فوق می باشد)

در این شرایط، واحد مالی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار، وجه موجود در کیف پول شما را صفر و آن را به شماره حساب یا شماره کارت بانکی که در تیکت کاربر ثبت شده است، واریز می می نماید. توجه داشته باشید وجه فاکتور مرجوعی فقط به حسابی واریز خواهد شد که به نام خریدار کالا باشد و مجموعه ژیوار از عودت وجه به حساب غیر معذور است.

تنها درمواردی که پنل کاربری به نام افرادی باشد که به سن قانونی نرسیده باشند، وجه مرجوعی به حساب والدین ایشان با اولویت پدر، واریز خواهد شد.

در صورتی که در زمان خرید، واریز اولیه از کارت دیگری صورت گرفته باشد و مغایرتی بین حساب مبداء که پرداخت اولیه از آن انجام شده با حساب اعلامی توسط مشتری در حساب کاربری کشف شود، ژیوار مطابق با ضوابط و مقررات قانونی، مبلغ را به حساب مبدا عودت خواهد داد و کاربر حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

روال کاری واریز مبلغ کالای مرجوعی از زمانی که به کارشناسان مربوطه عودت داده شود نهایتا 5 روز کاری خواهد بود. در مواردی که به هر دلیلی این زمان اضافه گردد از طریق سامانه پیامکی و تماس کارشناسان به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد.

 

رویه های بازگرداندن کالا - کالای مرجوعی را چگونه ارسال نماییم

در صورتی که ساکن یکی از استان های تهران یا البرز هستید، می توانید پس از ثبت درخواست مرجوعی از طریق تماس با مرکز خدمات مشتریان ژیوار، آدرس، تلفن و زمان مورد نظر جهت دریافت کالای مرجوعی را ثبت نموده تا خودرو های اختصاصی ژیوار جهت تحویل کالای مرجوعی به شما مراجعه نمایند.

در صورتی که ساکن شهرهای خارج از دو استان معرفی شده هستید، می توانید پس از ثبت درخواست مرجوعی از طریق تماس با مرکز خدمات ژیوار، کالای مورد نظر را تحویل باربری دهید. در این مرحله نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه ای به باربری ندارید و فقط کافیست کالای مورد نظر را پس کرایه نمایید.

در این شرایط می توانید کالای مرجوعی را به آدرس: استان البرز، کرج، دولت آباد، خیابان ابوسعید، نبش ابوسعید 16، پلاک 22، کدپستی: 3136756595 ، دفتر فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی ژیوار ارسال نمایید.

جهت اطمینان از سلامت فیزیکی بسته بندی کالا در زمان تحویل به باربری، لطفا از آن عکس گرفته و عکس به همراه کد سفارش ( قابل دستیابی از طریق فاکتور خرید یا از طریق پنل کاربری سایت ) به همراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس را به آدرس ایمیل Return@zhivaar.com ارسال نمایید.

توجه داشته باشید، از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی جدا خودداری نمایید تا کالای مرجوعی از شرایط ضمانت بازگشت خارج نگردد.

 

رویه های بازگرداندن کالا - هزینه ارسال کالای مرجوعی چگونه محاسبه می گردد؟

در صورتی که ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی و یا آسیب دیدگی ظاهری به تایید کارشناسان خدمات مشتریان ژیوار برسد، هزینه ارسال برعهده فروشگاه ژیوار می باشد.

در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ژیوار، هزینه ارسال کالای مرجوعی، همچنین دریافت مجدد کالا، برعهده مشتری خواهد بود.

 

رویه های بازگرداندن کالا - در چه مواردی می توان کالای خریداری شده را مرجوع نمود؟

 اگر کالای ارسالی دارای نقص فیزیکی، مغایرت کالایی با فاکتور خرید و یا کسری اقلام داخل بسته بندی منطبق با موارد مندرج در سایت یا دفترچه راهنما باشد، می توانید کالا را مرجوع نمایید. در این شرایط در صورت تایید نقص مورد نظر از سوی کارشناسان خدمات مشتریان ژیوار، هزینه ارسال کالای مرجوعی به شما پرداخت خواهد شد.

اگر کالای خریداری شده به هر دلیلی مورد پسند شما نباشد (از نظر رنگ بندی، ابعاد کالا نسب به محل قرارگیری و ...) می توانید کالای خود را مرجوع نمایید. در این شرایط هزینه ارسال کالای مرجوعی بر عهده مشتری می باشد. همچنین روال بازگشت وجه به حساب مشتری طبق موارد ایراد شده خواهد بود.

 

 در نظر داشته باشید، تمام مراحل کاری مرجوعی کالا، توسط سامانه پیامکی فروشگاه ژیوار به شماره 500024005 به اطلاع شما خواهد رسید. همچنین هیچگونه درخواست پرداخت وجه به حساب ژیوار یا حساب های دیگر از طریق این سامانه پیامکی برای شما ارسال نخواهد شد، لذا در صورت مشاهده درخواست پرداخت وجه از طریق پیامک به حساب ژیوار یا حساب های غیره ضمن نادیده گرفتن آن، مراتب را به کارشناسان واحد مشتریان ژیوار اطلاع رسانی نمایید.

 

 

ژیوار، قدردان حسن انتخاب شماست ...

سازگاری بیشتر در وب اپلیکیشن