رویه‌های بازگرداندن کالا

رویه های بازگرداندن کالا در فروشگاه ژیوار

 

رویه های بازگرداندن کالا

 

سامانه مرجوعی کالا در فروشگاه اینترنتی ژیوار در دست احداث است و به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. پس از راه اندازی این سامانه تمامی مراحل مرجوعی کالا از طریق پنل کاربری صورت می پذیرد و نیاز به هیچگونه پیگیری نیست.

 

کاربرانی که از سایت فروشگاه اینترنتی ژیوار خرید انجام می دهند، اگر قصد دارند به هر دلیلی کالای خریداری شده را مرجوع نمایند، می توانند به راحتی کالاهای خود را با روش های ارایه شده در ادامه مطلب به فروشگاه اینترنتی ژیوار مرجوع نمایند.

تمام تلاش تیم ژیوار بر این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست کاربران برسد. با این وجود ممکن است پس از خرید به هر دلیل تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. در ژیوار این امکان برای کاربران در نظر گرفته شده است که کاربران می توانند  با آسودگی خاطر و نهایتا طرف مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، برای بازگرداندن آن اقدام نماییند.

 

مراحل کاری پیش از اقدام به مرجوع نمودن کالا

پیش از هرگونه اقدامی، در ابتدا با کارشناسان پشتیبانی سایت ژیوار تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با مرکز خدمات مشتریان ژیوار خودداری نمایید.

برای بازگرداندن کالا، کالای خریداری شده باید در کارتن بسته بندی اصلی خود و بدون هیچگونه آسیب به کالا یا بسته بندی، آماده گردد. همچنین کلیه لوازم جانبی و اقلام همراه کالا مانند کابل، کنترل، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند، قطعات بسته بندی، قطعات نصب و ... می بایست همراه کالای اصلی ارسال گردد.

چسباندن یا نوشتن هرگونه توضیحات، آدرس و یا هر مورد دیگری بر روی کارتن یا بسته بندی اصلی و یا پاره و مخدوش شدن آن، امکان استفاده از ضمانت برگشت را ابطال خواهد نمود. در صورت نیاز می توانید توضیحات را در برگه ای جداگانه و یا پشت فاکتور خرید خود درج نموده و در کنار کالا ارسال نمایید.

 

مراحل کاری جهت برگشت وجه کالای مرجوعی شده

پس از آنکه کالای مرجوعی به دفتر فروشگاه ژیوار  وارد گردید، کارشناسان ژیوار آن را مورد بررسی قرار خواهند داد تا از صحت و سلامت فیزیکی کالا و بسته بندی آن طبق روال ارایه شده اطمینان حاصل نمایند.

در صورتی که کالا از نظر صحت اقلام و سلامت فیزیکی مورد تایید قرار گرفت، کالای مرجوعی به انبار ژیوار ارسال خواهد شد، پس از تحویل کالا در انبار و ثبت رسید ورود کالا، درخواست  پرداخت وجه کالای مرجوعی به واحد مالی ژیوار ارسال می گردد، سپس وجه فاکتور به شماره حساب یا شماره کارت بانکی که در پنل کاربری کاربر ثبت شده است، واریز می گردد. توجه داشته باشید وجه فاکتور مرجوعی فقط به حسابی واریز خواهد شد که به نام خریدار کالا در پنل کاربری ایشان ثبت گردیده باشد.

تنها درمواردی که پنل کاربری به نام افرادی باشد که به سن قانونی نرسیده باشند، وجه مرجوعی به حساب والدین ایشان با اولویت پدر، واریز خواهد شد.

در صورتی که در هر خرید واریز اولیه از کارت دیگری صورت گرفته باشد و مغایرتی بین حساب مبداء که پرداخت اولیه از آن انجام شده با حساب اعلامی توسط مشتری در حساب کاربری کشف شود، ژیوار مطابق با ضوابط و مقررات قانونی، مبلغ را به حساب مبدا عودت خواهد داد. و کاربر حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

روال کاری واریز مبلغ کالای مرجوعی از زمانی که به کارشناسان مربوطه عودت داده شود نهایتا 5 روز کاری خواهد بود. در مواردی که به هر دلیلی این زمان اضافه گردد از طریق سامانه پیامکی و تماس کارشناسان به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد.

 

کالای مرجوعی را چگونه ارسال نماییم

در صورتی که ساکن یکی از استان های تهران یا البرز هستید، می توانید پس از ثبت درخواست مرجوعی از طریق تماس با مرکز خدمات مشتریان ژیوار، آدرس، تلفن و زمان مورد نظر جهت دریافت کالای مرجوعی را ثبت نموده تا خودرو های اختصاصی ژیوار جهت تحویل کالای مرجوعی به شما مراجعه نمایند.

در صورتی که ساکن شهرهای خارج از دو استان معرفی شده هستید، می توانید پس از ثبت درخواست مرجوعی از طریق تماس با مرکز خدمات ژیوار، کالای مورد نظر را تحویل باربری دهید. در این مرحله نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه ای به باربری ندارید و فقط کافیست کالای مورد نظر را پس کرایه نمایید.

در این شرایط می توانید کالای مرجوعی را به آدرس: استان البرز، کرج، دولت آباد، خیابان ابوسعید، نبش ابوسعید 16، دفتر فروشگاه اینترنتی ژیوار ارسال نمایید.

جهت اطمینان از سلامت فیزیکی بسته بندی کالا در زمان تحویل به باربری، لطفا از آن عکس گرفته و عکس به همراه کد سفارش ( قابل دستیابی از طریق فاکتور خرید یا از طریق پنل کاربری سایت ) به همراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس را به آدرس ایمیل Return@zhivaar.com ارسال نمایید.

توجه داشته باشید، از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی جدا خودداری نمایید تا کالای مرجوعی از شرایط ضمانت بازگشت خارج نگردد.

 

هزینه ارسال کالای مرجوعی چگونه محاسبه می گردد؟

در صورتی که ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی و یا آسیب دیدگی ظاهری به تایید کارشناسان خدمات مشتریان ژیوار برسد، هزینه ارسال برعهده فروشگاه ژیوار می باشد.

در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ژیوار، هزینه ارسال کالای مرجوعی، همچنین دریافت مجدد کالا، برعهده مشتری خواهد بود.

 

در چه مواردی می توان کالای خریداری شده را مرجوع نمود؟

 اگر کالای ارسالی دارای نقص فیزیکی، مغایرت کالایی با فاکتور خرید و یا کسری اقلام داخل بسته بندی منطبق با موارد مندرج در سایت یا دفترچه راهنما باشد، می توانید کالا را مرجوع نمایید. در این شرایط در صورت تایید نقص مورد نظر از سوی کارشناسان خدمات مشتریان ژیوار، هزینه ارسال کالای مرجوعی به شما پرداخت خواهد شد.

اگر کالای خریداری شده به هر دلیلی مورد پسند شما نباشد ( از نظر رنگ بندی، ابعاد کالا نسب به محل قرارگیری و ... ) می توانید کالای خود را مرجوع نمایید. در این شرایط هزینه ارسال کالای مرجوعی بر عهده مشتری می باشد. همچنین روال بازگشت وجه به حساب مشتری طبق موارد ایراد شده خواهد بود.

 

 در نظر داشته باشید، تمام مراحل کاری مرجوعی کالا، توسط سامانه پیامکی فروشگاه ژیوار به شماره 500024005 به اطلاع شما خواهد رسید. همچنین هیچگونه درخواست پرداخت وجه به حساب ژیوار یا حساب های دیگر از طریق این سامانه پیامکی برای شما ارسال نخواهد شد، لذا در صورت مشاهده درخواست پرداخت وجه از طریق پیامک به حساب ژیوار یا حساب های غیره ضمن نادیده گرفتن آن، مراتب را به کارشناسان واحد مشتریان ژیوار اطلاع رسانی نمایید.

 

 

ژیوار، قدردان حسن انتخاب شماست ...

سازگاری بیشتر در وب اپلیکیشن